Rady a tipy, které pro vás připravili naši odborníci:

DŘEVĚNÉ PLOTY

V současné době se oplocení rodinných domů převážně skládá z betonové nebo kamenné podezdívky a dřevěné nebo kovové výplně. Dřevěné oplocení je dnes dominantní. Je to věc pořizovacích nákladů, ale i estetického skloubení s okolím.

Při použití dřeva budeme vždy současně řešit i otázku povrchové úpravy. Musíme mít na paměti, že dřevo je přírodní materiál a na rozdíl od kamene, je stále živé. Tím máme na mysli především jeho nasákavost, která má vliv na objemové změny, které následně způsobují deformaci celé konstrukce. Vlivem vlhkosti dřevo mění objem tzv. „pracuje“. Je citlivé na venkovní prostředí. Je snadno napadnutelné škůdci, hmyzem, houbami a plísněmi. Pokud není vhodně chráněno, má omezenou životnost. Další důležitá skutečnost je ta, že plot je tak zvaně nestabilní konstrukce – mezi jednotlivé části může zatékat voda a způsobit rozmáčení. Zde platí tři zásady: správná konstrukce, s možnosti odtoku vody, povrchově ošetřit všechny díly již před sestavením plotu a výběr nátěrové hmoty, která nevytváří hutný povrch, jež se může loupat. Budeme tedy volit takové nátěrové hmoty, které především silně penetrují.

Značka SOKRATES®, tradiční český výrobce nátěrových hmot na dřevo, Vám nabízí a doporučuje řadu produktů.

Z lazur doporučujeme rozpouštědlový systém – Olejovou lazuru DŘEVO, která má vynikající penetrační vlastnosti, dokonale a dlouhodobě chrání povrch dřeva. Zasychá pomalu. Druhý nátěr po 24 hodinách. Má vynikající životnost a vytváří na omak velmi příjemný, luxusní voskový povrch. Nikdy ne „hladový povrch“. Nátěrový film je rezistentní před napadením houbami a plísněmi. Tím dokonale brání jejich pronikání dál do dřevěného podkladu. Aplikuje se ve dvou nátěrech s předpokládanou životností 10 let. Lazura se zásadně neloupe a opravné nátěry se provádí pouze očištěním povrchu a nanesením nové vrstvy. Lazura je pochozí s očistnou zónou.

Z vodou ředitelných lazur nabízí a doporučuje SOKRATES® klasické produkty Lazurit FORTE a Lazurit PLUS.

Lazurit FORTE je vyroben na bázi uretanizované fermeže, která ovlivnila vlastnosti produktu. Zajistila extrémní penetraci, ale i pomalé zasychání. U málo nasákavých dřev je vhodné pro první nátěr FORTE naředit 1:1 vodou. Druhý nátěr se provádí zásadně již neředěným Lazuritem FORTE. První nátěr lze po zaschnutí podle potřeby lehce přebrousit. Výsledný povrch je polomatný s absolutní odolností na loupání a extrémní životností. Je pochozí.

Aplikuje se především na štíty budov, protihlukové stěny dálnic, dětská hřiště, golfové areály, ploty a podobně. Pokud chcete získat na omak příjemný povrch, líbivě pololesklý, tak druhý nátěr proveďte Lazuritem PLUS. FORTE a PLUS jsou vzájemně mísitelné bez možnosti skladování.

Lazurit PLUS je vyroben na bázi středně dlouhého hybridního alkydu s velmi dobrou penetrací a elasticitou po celou dobu životnosti nátěru. Aplikuje se ve dvou až třech vrstvách. Ideálem je základ FORTE, ale není podmínkou. U málo savých podkladů je opět vhodné první nátěr naředit vodou. Nátěr je dokonale odolný k loupání a jako FORTE odolný před houbami a plísněmi. Lazura je vhodná k použití na obložení budov, oplocení, zahradní nábytek, dětská hřiště a podobně. Aplikace především štětec.

NÁŠ TYP: pokud chcete získat např. u zahradního nábytku luxusní povrch, tak první nátěr provedete Lazuritem FORTE za 3 – 5 dní přebrousíte a aplikujete Silnovrstvou lazuru SOKRATES. Výsledek je super povrch bez loupání silnovrstvé lazury.

Sedlácká barva - pokud chcete dosáhnout barevné oplocení s krycí barvou, zvolili jste správnou volbu. Jako hlavní složku obsahuje uretanizovanou fermež, dále olej, vosky a pojivo, které zajistí trvalou flexibilitu povrchu. Zasychá pomalu. Je klasickým výrobkem 3 v 1. Extrémně penetruje, základuje a vytváří dokonalý povrch. Aplikuje se ve dvou vrstvách, kde se první nátěr do dřeva prakticky beze zbytku vsákne. V interiéru na obložení postačuje pouze jeden nátěr. Díky kryvosti a penetraci budete mít dokonalý, exklusivní výsledek. Aplikaci provádějte především štětcem, kde první nevsáklou vrstvu postupně stahujte. Další nátěr provádějte nejlépe druhý den. Nátěry poskytují dlohodobou ochranu před nepříznivou povětrností a jsou rezistentní k napadení houbami a plísněmi. Použití – zahradní nábytek, ploty, obložení budov, dveře, hračky a podobně. Díky vynikající adhezi je vhodná i na kovové a plastové podklady, včetně minerálních.

Značka SOKRATES® Vám nabízí i levnou, ale vysoce kvalitní vodou ředitelnou Lazuru na ploty. Polokryvý výborný povrch, který se neloupe a má životnost min. 5 let. Vyrábí se v odstínech Palisander a Oregonská pinie.

Odkazy: https://www.barvy-sokrates.eu/katalog-vyrobku/podle-typu/lazury

https://barvy-sokrates.eu/katalog-vyrobku/sokrates-lazurit-forte

https://barvy-sokrates.eu/katalog-vyrobku/sokrates-lazurit-plus

https://barvy-sokrates.eu/katalog-vyrobku/sokrates-olejova-ochranna-lazura-drevo

https://barvy-sokrates.eu/katalog-vyrobku/sokrates-lazura-na-ploty

Více informací naleznete na www.barvy-sokrates.cz

PROVOZOVNA MOST
Topolová 1456
Most 43401

Mobil: +420 725 005 985
Telefon: +420 414 120 298
E-mail:

OTEVÍRACÍ DOBA
Pondělí - Pátek 7:00 - 18:00 hod.
Sobota 7:00 - 12:00 hod.
PROVOZOVNA BRNO
Bohunická 238/67
Brno 61900

Telefon: +420 725 078 925
Tel./Fax: +420 547 214 330
E-mail:

OTEVÍRACÍ DOBA
Pondělí - Pátek 6:30 - 17:00 hod.
Sobota 7:00 - 11:00 hod.
web & design Lukáš Staněk